Jak przygotować się do 1 wizyty u fizjoterapeuty?

Czeka Cię 1 wizyta u fizjoterapeuty i nie wiesz czego się spodziewać? Nie wiesz jak się przygotować. Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci zapoznać się z tym tematem.

1. Zabierz ze sobą wszystkie dokumentację medyczną jaką posiadasz

Jeśli w przeszłości miałeś robione badania RTG (zdjęcie rentgenowskie), USG (badanie ultrasonograficzne) lub MR (rezonans magnetyczny) koniecznie zabierz je ze sobą na badania. Ułatwi nam to znalezienie przyczyny Twojego problemu i przyspieszy sam proces rehabilitacji.
Jeśli nie posiadasz takiego badania- nie szkodzi. Za pomocą odpowiednich testów sprawdzę stan Twojego zdrowia i dobiorę odpowiednią terapię. Nie musisz koniecznie robić wyżej wymienionych badań przed 1 wizytą. Ich brak nie wyklucza Cię z wizyty u fizjoterapeuty.

2.Ubierz się wygodnie lub zabierz ze sobą wygodny strój na przebranie

Na wizytę ubierz się w strój, który nie będzie ograniczał Twoich ruchów i pozwoli mi wykonać wszystkie testy funkcjonalne. Najlepiej jeśli będzie to dres. Możesz się również przebrać w gabinecie lub w toalecie przed wizytą

3. Badanie przeze mnie prowadzone składa się z 2 etapów.

Pierwszy etap to wywiad. Podczas wywiadu będę pytała Cię o przebyte choroby, urazy i kontuzje. Opiszesz mi dokładny stan Twojego zdrowia- opiszesz od kiedy pojawiły się dolegliwości bólowe i w jakie pozycje je nasilają. Będę potrzebowała odpowiedzi na kilka pytań.
Podczas tego etapu bardzo ważna jest szczerość. Nie możesz przede mną zatajać informacji, które mogą znacząco wpłynąć na proces usprawniania.
Kolejnym etapem jest badanie Twojego układu ruchu za pomocą odpowiednich testów. Będę sprawdzała ruchomość Twoich stawów, siłę mięśniową itp.
Na podstawie tych 2 etapów będę mogła znaleźć przyczynę Twoich dolegliwości i dobiorę odpowiednią terapię

4. Zalecenia i instruktaż ćwiczeń, które będziesz musiał wykonywać w domu

Na koniec Twojej wizyty pokaże Ci ćwiczenia, które pomogą Ci wrócić do pełnej sprawności i utrwalą efekty przeprowadzonej przeze mnie terapii. Podpowiem Ci czego powinieneś unikać a co zmienić w swoim codziennym funkcjonowaniu tak aby dolegliwości nie wracały.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące swojej pierwszej wizyty u fizjoterapeuty - napisz chętnie odpowiem 🙂 Jeśli jednak już wszystko jest jasne i jesteś gotowy na swoją pierwszą wizytę u fizjoterapeuty- zapraszam do kontaktu

Adres - Salonik 12

Edmunda Calliera 12
60-722 Poznań, dzielnica Łazarz
tel 516120302

Godziny otwarcia gabinetu- 8-21

(proszę o wcześniejsze ustalenie terminu wizyty telefonicznie lub przez rezerwację online)

Zostaw wiadomość